Webové stránky zdarma

Jako každá záležitost i tvorba stránek zdarma má své nevýhody. Hlavním negativem je omezená konfigurace. Pod tímto pojmem rozumíme výběr designu pouze z několika šablon. Tím pádem nelze měnit barvy podle přání a aktuálních trendů, ale tak, jak je grafika nastolena, je po celou dobu používána. Obsah a struktura webu jsou selektovány z předdefinovaných šablon. Můžeme zmínit nevýhodu ve funkcích, jež nejde přidávat ani měnit. Nemůžete tedy počítat s tím, že na stránkách budete mít formuláře a dotazníky. Takovou funkci je potřeba si zaplatit.

Webové stránky zdarma

Když si pořídíte web zdarma, bude mít pravděpodobně přibližně takovouto podobu: www.mejwebzdarma.cz/uzivatel32323/zednicek.html. A takové stránky jsou téměř k nenalezení v našich běžných vyhledávačích (Google, Seznam). Musel by se stát zázrak, aby se někomu po zadání souvisejících slov ukázal návrh právě Vaší webové stránky zdarma.

Pokud byste na takové stránky umístili prezentaci svojí firmy, nezbývalo by klientům než naťukat celý web z vizitky do adresového políčka. A to si většina z nich dvakrát rozmyslí.

Když si ale koupíte vlastní doménu, můžete mít jednoduchou adresu ve stylu www.zednik.cz. Bude vás stát zhruba 200 Kč za rok a na vizitce se bude pěkně vyjímat. Pokud navíc zapracujete na obsahu stránek, můžete se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání i na předních místech. Proto určitě nedoporučuji jakékoliv stránky, které nabízí něco jako "tvorba webových stránek zdarma" ve většině případu se klient dočká nákladů spojených s vystavením v podobě přeplacení webových stránek na zakázku v podobě jednorázové platby. Přirovnal bych to k investici do výrobků druhovýroby u automobilů, kde zaplatíme menší částku, avšak mnohdy tyto díly musíme vyměnit 3x za dobu, kterou by originální díl vydržel, takže jsme následně cena dílu + cena opravy na částkách převyšujících implementaci dražšího originálního dílu.

  • Přečteno: 2699

Ing. Martin Macháček
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
603 338 720

© Mějweb  2017 - 2023 | Všechna práva vyhrazena.